Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI:

Mała książka - wielki człowiek w Bibliotece!

Utworzono dnia 27.10.2023

Mała książka - wielki człowiek w Bibliotece!

Z radością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie po raz kolejny bierze udział w kampanii Mała książka - wielki człowiek Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do 6 r.ż., wraz z rodzicami, do udziału w akcji. Każde mały Czytelnik otrzyma w Bibliotece nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w Bibliotece i wypożyczenie książki, przedszkolak dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu, zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania

Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków MKiDN.

Plakat jasne tło z zielonym napisem certyfikat w tle granatowa książka na niej żółte dłonie poniżej chłopiec i dziewczynka z książkami i dookoła kwiaty

Książki i naklejki leżące na ławce oraz kolorowe zakładki do książek

 

czytaj dalej na temat: Mała książka - wielki człowiek w Bibliotece!

Program Instytutu Książki. "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek".

Utworzono dnia 24.10.2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK”.

W ramach realizowanego zdania został zakupiony serwer, oprogramowanie do serwera z licencją, komputer z systemem operacyjnym, monitor, UPS, oprogramowanie biurowe oraz Firewall UTM. Ogółem koszt zadania wyniósł 30526 zł, z tego 25350 zł dofinansowania z Instytutu Książki.

czytaj dalej na temat: Program Instytutu Książki. "Kraszewski. Komputery dla Bibliotek".

Przedszkolaki w Bibliotece

Utworzono dnia 26.09.2023

Przedszkolaki w Bibliotece

Wtorkowy poranek Smerfy, Misie oraz Słoneczka z Zespołu Szkół w Krzywdzie, spędziły na wspaniałej zabawie z Gminną Biblioteką Publiczną na sali konferencyjnej, w budynku dworca PKP. Dzieci zapoznały się z atrakcyjnymi nowościami książkowymi oraz zostały zaproszone do udziału w programie MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK skierowanym do ich grupy wiekowej. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły losy Czerwonego Kapturka w teatrzyku obrazkowym Kamishibai , a także z wielkim zaangażowaniem brały udział w tańcach i zabawach ruchowych. Zwieńczeniem wizyty naszych małych gości była jesienna sesja zdjęciowa, a także słodki upominek. Dziękujemy zarówno dzieciom, jak i paniom opiekunkom za odwiedziny. Zapraszamy do Biblioteki!

https://www.facebook.com/photo/?fbid=662038719358557&set=pcb.662058782689884

 

 

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki w Bibliotece

Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów

Utworzono dnia 29.09.2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie realizowała projekt pt. "Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów" w ramach otrzymanego grantu za pośrednictwem Lokalna Grupa Działania...

czytaj dalej na temat: Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów

Festiwal RS`2023

Utworzono dnia 24.08.2023

Wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wojcieszkowie i Gminną Biblioteką Publiczną w Serokomli organizujemy Festiwal RS'2023, który odbędzie się 29 sierpnia o godz. 10.00 w Parku w Wojcieszkowie.

Podczas imprezy odbędzie się debata oksfordzka w której uczestnicy zastanowią się czy dorośli częściej hamują młodzież w rozwoju czy ją wspierają. Odbędzie się również gra terenowa, wyrzut proszków holy oraz cykl warsztatów dla młodzieży między innymi - malarskie, z robotyki i kodowania, ekologiczne, tie dye, fotograficzne. Zapisy oraz szczegółowe informacje w bibliotece lub pod numerem tel. 257551678. Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej na temat: Festiwal RS`2023

Wakacyjna wycieczka z Biblioteką

Utworzono dnia 23.08.2023

Na zakończenie wakacji, 22 sierpnia, Biblioteka zorganizowała wyjazd dla dzieci i młodzieży do parku rozrywki Farma Iluzji. Słoneczna pogoda sprzyjała wesołej zabawie oraz korzystaniu z mnóstwa atrakcji. Dzieci odwiedziły Latającą Chatę Tajemnic, Sekretną Komnatę pełną niesamowitych kolorów, a także udało im się wyjść bez szwanku z Tunelu Zapomnienia. W Zakręconym Domku mierzyły się z iluzją ruchu pozornego, natomiast w Domu Złudzeń pokonywały labirynt luster. Po przerwie na obiad, dzieci pełne nowych sił, odwiedziły Grobowiec Faraona, Papugarnię i Rezerwat Dzikich Smoków. Ogromne emocje wzbudziła przejażdżka kolejką Dragon 2.0, a także Małpie Drzewo i Karuzela Łańcuchowa. Dzieci pełne werwy korzystały z licznych placów zabaw, trampolin i magicznych pokazów. Nie mogło zabraknąć również odwiedzin w sklepie z pamiątkami. Wycieczka do Farmy Iluzji to przede wszystkim pełna niesamowitych wrażeń wesoła zabawa dla ponad 40 dzieci z terenu naszej gminy.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=644328487796247&set=pcb.644336711128758

czytaj dalej na temat: Wakacyjna wycieczka z Biblioteką

Drodzy Czytelnicy!

Utworzono dnia 21.08.2023

Drodzy Czytelnicy!

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie otrzymała dofinansowanie  w kwocie 15.000 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Informacja, że GBP otrzymała dofinansowanie w kwocie 15000 ze środków MKiDN na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

 

czytaj dalej na temat: Drodzy Czytelnicy!

Nowoczesny system biblioteczny w GBP w Krzywdzie

Utworzono dnia 09.08.2023

Drodzy Czytelnicy! Informujemy, że w bibliotece w Krzywdzie, oraz naszych Filiach w Hucie Dąbrowie i Okrzei, został wdrożony najnowocześniejszy, działający w chmurze, system biblioteczny ALMA wraz z wyszukiwarką Primo. Narzędzia te wykorzystują najlepsze biblioteki na świecie...

czytaj dalej na temat: Nowoczesny system biblioteczny w GBP w Krzywdzie

Zmiany godzin pracy w okresie wakacyjnym

Utworzono dnia 30.06.2023

Od dnia 3 lipca 2023 roku Gminna Biblioteka Publiczna i Czytelnia Internetowa w okresie wakacji (sezon urlopów) czynna do godz. 16:00. Biblioteka w Hucie Dąbrowie czynna do godz. 17:00. Za utrudnienia przepraszamy. 

czytaj dalej na temat: Zmiany godzin pracy w okresie wakacyjnym

Wyjazd do Krainy Rumianku

Utworzono dnia 15.06.2023

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie przy współudziale Lokalnej Grupy Działania "RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI" w ramach realizacji projektu grantowego pt. "Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów" zaprasza mieszkańców Gminy Krzywda 27 czerwca 2023 roku na wyjazd studyjny do Krainy Rumianku. Zapisy oraz szczegółowe informacje w GBP w Krzywdzie lub pod numerem tel. 257551678. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!!!

Wyjazd współfinansowany jest ze środków EFRROW w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przy współudziale Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI".

czytaj dalej na temat: Wyjazd do Krainy Rumianku

Działania w ramach projektu „Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów”

Utworzono dnia 16.06.2023

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie przy współudziale Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI w ramach realizacji projektu „Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów”w czerwcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie i jej Filiach w Hucie Dąbrowie i Okrzei odbyły się warsztaty dla dorosłych mieszkańców Gminy Krzywda z aromaterapii. Uczestnicy warsztatów uczyli się jak wykorzystać dary natury w trosce o zdrowie i urodę. Z oliwy z oliwek, oleju kokosowego, soli drobno- lub gruboziarnistej, sody oraz suszonych płatków róż czy lawendy przygotowali na własny użytek sól do kąpieli, pastę do zębów czy olejki do masażu. Podobne warsztaty odbyły się również dla dzieci i młodzieży. Małe rączki dzielnie pracowały, żeby zrobić dla siebie kwiatową sól do kąpieli, miodowy krem do twarzy czy musujące babeczki - kule do kąpieli. Nieoceniona wiedza pani Agaty Kwaśna -Nowak z La La LAS - szkolenia,siedlisko zielarskie zapewniła wiele niesamowitych doznań. Coraz bardziej doceniamy to, co jest wokół. Najcenniejsze skarby rosną w ogrodach, na skraju lasów, na łąkach – są pod naszymi stopami. Natura jest najlepszym lekarstwem, pozwala korzystać ze swojego bogactwa. Dalsze działania projektowe już niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage’a i strony internetowej. Grant jest współfinansowany ze środków EFRROW w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

https://www.facebook.com/photo?fbid=608404584721971&set=pcb.608425521386544

czytaj dalej na temat: Działania w ramach projektu „Wzmocnienie więzi społecznych i integracja mieszkańców Gminy Krzywda poprzez organizację wyjazdu studyjnego i warsztatów”

LAUREACI QUIZU "ILE WIESZ O KOSMOSIE?"

Utworzono dnia 13.06.2023

Laureatami quizu "Ile wiesz o kosmosie" zostali Natalka Machnio, Ala Ciołek i Jaś Kot.

Quiz był częścią projektu pt. „Mali odkrywcy kosmosu” w konkursie grantowym „Na dobry początek - XV edycja” finansowanym przez Fundację BGK J.K Steczkowskiego.

Po odbiór nagród zapraszamy do GBP w Krzywdzie.

Gratulujemy!!!

czytaj dalej na temat: LAUREACI QUIZU "ILE WIESZ O KOSMOSIE?"

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 7

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 23

W poprzednim miesiącu: 163

Wszystkich: 11441