Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie autorskie z panem Jackiem Łapińskim

Utworzono dnia 16.05.2022

 

W piątek 13 maja mieliśmy przyjemność gościć na spotkaniu autorskim z młodzieżą pana Jacka Łapińskiego, pisarza, prawnika i pasjonata psychologii pozytywnej. Tematem przewodnim spotkania był wykład „Dlaczego warto czytać” oraz „Pasje zamiast nałogów”.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VI, VII i VIII z Zespołu Szkół w Fiukówce oraz Zespołu Szkół w Krzywdzie wraz z opiekunami. Autor zachęcał młodzież do poszukiwania swoich pasji, nieustannego rozwoju osobistego i pogłębiania wiedzy związanej z zainteresowaniami. Młodzi słuchacze usłyszeli wiele motywacyjnych przesłań, dotyczących miedzy innymi odważnego zadawania pytań, wytyczania sobie celów oraz dążenia do ich zrealizowania poprzez pogłębianie wiedzy i czytanie książek. Wspaniały kontakt prelegenta z młodzieżą, ich aktywne uczestnictwo w spotkaniu wzbudziło w nich wiele refleksji i przemyśleń nad dalszym postępowaniem. Spotkanie upłynęło w radosnej, przepełnionej optymizmem atmosferze urozmaicanej serwowanymi przez autora dowcipami. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 uczniów wraz z nauczycielami. Serdecznie dziękujemy.

https://www.facebook.com/GBPKrzywda/photos/pcb.1370408356756766/1370404316757170/

 

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z panem Jackiem Łapińskim

Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Krzywdzie: grupa Jagódki

Utworzono dnia 13.05.2022

12 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie gościła przedszkolaki z Zespołu Szkół w Krzywdzie, grupę Jagódki z wychowawczyniami Panią Beatą Tyszko i Panią Iwoną Krakowiak. Maluchy miały okazję zwiedzić bibliotekę oraz dowiedzieć się jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci poznały prośby książki czyli jak należy o nią dbać i szanować, aby długo służyła innym czytelnikom. Wszystkie dzieci odgadywały bez trudu bajkowe zagadki oraz wysłuchały bajek „Sowa” i „Przyjaciele z Afryki”, a potem przyszedł czas na odrobinę zabawy. Zajęcia prowadziły Panie Bibliotekarki przebrane za Minionka, Panterę i Lwa. Było przeciąganie liny, skoki w workach, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, bieg slalomem między pachołami, czołganie się przez tunel oraz zabawy na placu zabaw. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe baloniki i słodycze. Dziękujemy przedszkolakom i ich opiekunkom za miłe odwiedziny. Zapraszamy ponownie.

https://www.facebook.com/GBPKrzywda/photos/pcb.1368428206954781/1368412783622990/

 

                                                                                                                           

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki z Zespołu Szkół w Krzywdzie: grupa Jagódki

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Piotruś Pan"

Utworzono dnia 13.05.2022

W naszej Bibliotece od 8 maja świętujemy XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku obchodzony pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu." Z tej okazji 11 maja gościliśmy przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Piotruś Pan". Dzieci poznały prośby książki czyli jak należy o nią dbać i szanować, aby długo służyła innym czytelnikom. Następnie sprawdziły swoją wiedzę na temat bajek i baśni rozwiązując bajkowe zagadki i łamigłówki. Największą atrakcję sprawiły dzieciom jednak zabawy na świeżym powietrzu przed budynkiem biblioteki, było przeciąganie liny, skoki w workach, bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, bieg slalomem między pachołami czy czołganie się przez tunel. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe baloniki i słodycze. Dziękujemy przedszkolakom i ich opiekunkom za miłe odwiedziny. Zapraszamy ponownie. 

https://www.facebook.com/GBPKrzywda/photos/pcb.1368287723635496/1368283093635959/

 

 

 

czytaj dalej na temat: Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego "Piotruś Pan"

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 11.05.2022

Od 8 do 15 maja 2022 roku trwa XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Rozpoczęliśmy go w niedzielne popołudnie od uczestnictwa w obchodach "Dnia Bibliotekarza" w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulan - Majoracie. W tym roku na uroczystości gościły dwa powiaty łukowski i radzyński. Wśród wielu zaproszonych gości był między innymi Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie Pan Tadeusz Sławecki. Nasze święto uświetniła część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież pod kierunkiem Pana Sławomira Żyłki. Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzony czas Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ulan - Majoracie.

czytaj dalej na temat: XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Teatr Maska w Bibliotece

Utworzono dnia 09.05.2022
Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie serdecznie zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spektakl w wykonaniu Teatru Maska pt." Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?" w dniu 18 maja 2022 roku (środa) godz. 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie ul. Łukowska 20.
Zapisy pod nr. tel. 25 755 16 78
Zapraszamy
 
czytaj dalej na temat: Teatr Maska w Bibliotece

Dzień Bibliotekarza

Utworzono dnia 08.05.2022
Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim Koleżankom i Kolegom, wielu sukcesów zawodowych,
niegasnącego entuzjazmu,oraz radości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza

Spotkanie z Jackiem Łapińskim

Utworzono dnia 05.05.2022
W ramach programu Tygodnia Bibliotek serdecznie zapraszamy do Biblioteki w Krzywdzie uczniów klas 7 i 8 na spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim pisarzem, prawnikiem, pasjonatem psychologii pozytywnej.
13 maja 2022 r.godz. 9.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie ul. Łukowska 20.
czytaj dalej na temat: Spotkanie z Jackiem Łapińskim

Dzień Strażaka

Utworzono dnia 04.05.2022
Z okazji Dnia Strażaka składamy Druhnom i Druhom serdeczne podziękowania i życzymy wytrwałości w tej ciężkiej i niebezpiecznej służbie. Prosimy przyjąć wyrazy najwyższego uznania za Wasze zaangażowanie oraz trud wypełniania obowiązków strażaka.
Niech Święty Florian, patron wszystkich strażaków, pomaga Wam
w służbie i strzeże w każdej sytuacji. Żżyczy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywdzie wraz z pracownikami.
czytaj dalej na temat: Dzień Strażaka

Rocznica ustalenia Konstytucji 3 maja

Utworzono dnia 03.05.2022
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Autorami Konstytucji 3 Maja byli Król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj i Adam Stanisław Krasiński. Konstytucja 3 maja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni. W czasie obrad Sejmu Czteroletniego wielu posłów, pracujących na zlecenie państw ościennych (Rosji, Prus czy Austrii), sprzeciwiało się powołaniu ustawy zasadniczej. Okazja nadarzyła się 3 maja 1791 roku, wówczas wielu przeciwników konstytucji nie powróciło jeszcze z wielkanocnego urlopu. Po siedmiogodzinnych obradach Sejm zatwierdził konstytucję, a król Stanisław August Poniatowski ją podpisał. Twórcy Konstytucji 3 Maja określili ją jako „ostatnią wolę i testament gasnącej Ojczyzny”. Święto Konstytucji 3 Maja obchodzono do ostatniego rozbioru. Dopiero po I wojnie światowej kiedy Polska odzyskała niepodległość święto Konstytucji 3 Maja zostało wznowione. Podczas II wojny światowej w czasie okupacji niemieckiej i radzieckiej święto zostało zdelegalizowane. Od 1989 roku Święto Konstytucji 3 Maja – znów jest świętem narodowym a od 2007 roku obchodzone jest również na Litwie.
 
czytaj dalej na temat: Rocznica ustalenia Konstytucji 3 maja

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 10

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 45

W poprzednim miesiącu: 238

Wszystkich: 9573