Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

 

 

AKTUALNOŚCI:

Konkurs Wielkanocny

Utworzono dnia 13.03.2023
Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Kartkę Wielkanocną.
Prace należy dostarczyć do 31.03.2023r do Biblioteki lub jej Filii w Hucie Dąbrowie i Okrzei.
Regulamin konkursu, karta zgłoszenia dostępny na stronie internetowej biblioteki oraz w Bibliotece.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
 
czytaj dalej na temat: Konkurs Wielkanocny

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 10.02.2023
Tegoroczne obchody Dnia Kobiet w Krzywdzie po raz pierwszy odbyły się w odnowionym budynku dworca PKP. Na imprezie zorganizowanej przez Wójta Gminy Krzywda oraz Gminną Bibliotekę Publiczną gościem specjalnym spotkania była aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna Laura Łącz.
Zaproszenie do udziału w kobiecym święcie, które odbyło się 8 marca, przyjęło około 220 gości. Żeńska część widowni na początek odebrała życzenia z okazji Dnia Kobiet, które złożył Wójt Gminy Krzywda Pan Krzysztof Warda, który wręczył Paniom upominki.
Kolejnym punktem obchodów było spotkanie z Laurą Łącz - polską aktorką teatralną i filmową oraz pisarką. Artystka ma na koncie kilka książek dla dzieci. Znana z klasycznych ról w Teatrze Polskim, a przede wszystkim ze swoich ról na srebrnym ekranie w takich serialach jak „Klan”, „Kryminalni”, „Niania”, „Na Wspólnej”, czy „Ojciec Mateusz”. W ramach obchodów w Krzywdzie Laura Łącz zaprezentowała program poetycko-muzyczny pod tytułem "Piękne dziewczyny". Po spotkaniu z gościem specjalnym uczestnicy uroczystości podziwiali występy uczestników zajęć sportowo-tanecznych, organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krzywdzie pod kierunkiem Pani Olgi Młynarczyk. Grupa tancerzy w wieku od 6 do 9 lat zaprezentowała premierowe układy, przygotowane specjalnie z okazji kobiecego święta.
Następnie wystąpili artyści przygotowujący się pod okiem Pani Agnieszki Piszcz – pracownika Biblioteki. Pokaz rozpoczął dziecięco-młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny, który wykonał m.in. utwory śląskie i góralskie oraz światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Wokalistom, którzy zaśpiewali m.in. "Pyk z fajeczki", "Hej bystra woda" i polską wersję "Bella ciao", towarzyszyli muzycy, grający na keyboardzie i akordeonie.
Popisy wokalistów i instrumentalistów dopełniły humorystyczne scenki teatralne, w których artyści z grupy muzyczno - teatralnej, wykorzystali m.in. piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz, zatytułowaną "Ech mała nie szalej".
Wśród podziwiających lokalnych artystów byli - członek Zarządu Powiatu Łukowskiego Wojciech Czerniec i Radna Danuta Bosek, wiceprzewodniczący Rady Gminy Krzywda Jerzy Sprycha oraz Radni Agnieszka Kryczka i Wojciech Piszcz. Środowe spotkanie zakończył słodki poczęstunek, połączony z biesiadą i karaoke.
 
czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 01.03.2023
Wójt Gminy Krzywda oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Kobiet który odbędzie z się w środę 8 marca 2023 roku o godzinie 17.00 w budynku dworca PKP ul. Kolejowa 1B .Impreza składkowa. Zapisy w GBP w Krzywdzie, lub pod nr tel. 25 755 16 78.
Serdecznie zapraszamy!!!
czytaj dalej na temat: Dzień Kobiet

Ferie w Bibliotece

Utworzono dnia 10.01.2023

Serdecznie zapraszamy dzieci od I klasy szkoły podstawowej na Ferie w Bibliotece.      W programie wycieczki gry, zabawy, warsztaty plastyczne, bal karnawałowy, animacje, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, oraz zajęcia edukacyjne z leśnikiem. Zapisy w Bibliotece w Krzywdzie lub pod nr tel. 25 755 16 78. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

czytaj dalej na temat: Ferie w Bibliotece

Biblioteka z najnowocześniejszym systemem bibliotecznym

Utworzono dnia 03.04.2023

 

Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie został wdrożony najnowocześniejszy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo. Narzędzia te wykorzystują najlepsze biblioteki na świecie jak Uniwersytetu Harvarda lub Oksfordzki. Dzięki temu czytelnicy otrzymali szybki dostęp do informacji o zbiorach biblioteki i dostęp do połączonych katalogów Biblioteki Narodowej – bazy zawierającej ponad 25 mln jednostek zbiorów i codziennie powiększanej o kolejne nowości wydawnicze. Przełoży się to na zwiększenie jakości obsługi czytelników, obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem infrastruktury informatycznej oraz optymalizację czasu pracy bibliotekarzy.

Wyszukiwarka Primo posiada wiele przydatnych funkcjonalności, spośród których warto zwrócić uwagę na:

 • szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji,
 • wygodne sprawdzanie dostępności zbiorów w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krzywdzie  w powiecie i wreszcie w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski,
 • zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry,
 • zamawianie publikacji do wybranej biblioteki bądź jej filii,
 • możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu wcześniej zamówionej książki na odbiór w bibliotece,
 • możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,
 • sprawdzanie statusu swoich zamówień,
 • ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,
 • samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,
 • zapisywanie historii wypożyczeń,
 • tworzenie spersonalizowanych bibliografii,
 • tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

 

 

 

czytaj dalej na temat: Biblioteka z najnowocześniejszym systemem bibliotecznym

Mikołaj w Bibliotece

Utworzono dnia 09.12.2022

U kogo był w tym roku Święty Mikołaj? O naszej Bibliotece również nie zapomniał. Odwiedził nas ze swoimi pomocnikami. Były elfy i diabełek. Oprócz rózgi dostałyśmy wspaniałe prezenty. Mikołaj nam szepnął, że odwiedził w naszej gminie mnóstwo grzecznych dzieci. Wierzymy, że za rok też o nas nie zapomni.

czytaj dalej na temat: Mikołaj w Bibliotece

"Mikołajki dla Dorosłych"

Utworzono dnia 18.11.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie zaprasza na "Mikołajki dla Dorosłych" już 1 grudnia 2022 roku o godz. 17.00. W programie: "Polskie i zagraniczne przeboje muzyki popularnej" w wykonaniu małżeństwa Moniki i Mateusza Obroślaków; występ uczestników zajęć muzycznych prowadzonych w GBP w Krzywdzie; ciasto, kawa, herbata. Impreza składkowa. Szczegółowe informacje w GBP w Krzywdzie lub numerem tel. 257551678. Serdecznie zapraszamy!

 

czytaj dalej na temat: "Mikołajki dla Dorosłych"

Konkurs na "Szopkę Bożonarodzeniową"

Utworzono dnia 21.11.2022

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywdzie serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursie na "Szopkę Bożonarodzeniową". Prace należy dostarczyć do GBP w Krzywdzie lub jej Filii w Hucie Dąbrowie i Okrzei do 16 grudnia 2022 roku. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: I kategoria przedszkola i klasy 0; II kategoria klasy I-IV; III kategoria klasy V-VIII; IV kategoria szkoły średnie i osoby dorosłe. Szczegółowe informacje można uzyskać u Organizatora lub pod numerem tel. 257551678. Zapraszamy!!! 

 

 

czytaj dalej na temat: Konkurs na "Szopkę Bożonarodzeniową"

"Enigma- Złam Szyfr"

Utworzono dnia 17.11.2022

Zapraszamy do rozwiązania quizu  ENIGMA - ZŁAM SZYFR.
Wypełniając quiz zaznaczamy tylko 1 odpowiedź, lub wpisujemy rozwiązanie zagadki.
W metryczce poprosimy o podanie swoich danych kontaktowych. Spośród prawidłowo wypełnionych quizów  wylosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 12 grudnia 2022 roku do godz. 12.00. Powodzenia!

Quiz jest częścią projektu pt. „Marian Rejewski - pogromca Enigmy” w konkursie grantowym „Dzieci Kapitana Nemo – III edycja” finansowanym przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego.

https://forms.gle/teddtoFjmuwZeGFf7

 

czytaj dalej na temat: "Enigma- Złam Szyfr"

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 6

W poprzednim tygodniu: 40

W tym miesiącu: 22

W poprzednim miesiącu: 163

Wszystkich: 11440